Якщо хтось вирішив, що я перекваліфікувалася у кулінара – правильно вирішили :). Але найцікавіше і найсмачніше у нас із Вами ще попереду!
Тому раджу не перемикати закладки Вашого браузера. Адже сьогодні я дам Вам доступ до однієї із найбільших моїх таємниць. Я не писала про це ніде. Не викладала на в соціальних медіа. І навіть не зберегла у gmail… Адже йдеться про… рецепт куті :).
Інгридієнти для куті
Перлова крупа, вода, сіль, мак, мед, горіхи, цукати, щось ще чого душа забажає + посмішка :)
Мій рецепт куті такий: берете перлову крупу.
Із перловкою – то, кажуть, традиційна кутя.
Великі унікуми можуть спробувати з рисом, пшоном чи може й гречкою – кого на що тягне :).
Але раджу перший раз спробувати по-традиційному, а далі вже будете вмикати фантазію :).
Так-от: заливаєте перловку звичайною водою. Можна залити “Боржомі”. Можна “Миргородською”, але тоді я не ручаюсь за результат.
Тому краще брати воду звичайну і безбрендову :).
Співвідношення води і крупи повинно бути 1:2, тобто склянка крупи – дві склянки води, але по ходу може ще доведеться трошки води підлити… Тож будьте напоготові :)
Після цього етапу ставите все це діло у мікрохвильову піч. Це я відразу оптимізований варіант пропоную.
За умови відсутності інших приладів для варіння, доводиться пристосовуватися і таку народну страву як кутя варити у такий нетрадиційний спосіб :). Хоча то на смак куті аж ніяким чином не впливає…
Свято не за горами
А далі починається саме цікаве.
Запам’ятайте:
- курага, ізюм – то краса,
- горіхи – то любов,
- мак – то гроші,
- мед – то, само-собою зрозуміло, що солодке життя :).
Тож після того, як зварилася перловка вкиньте пару ложечок меду.
Тоді ізюмчику, кураги (перед тим не забудьте їх запарити, тільки це слово не повинно асоціюватися із “впарити” – то не з цієї опери :)).
А після того – горіхів. І бажано різних видів.
Бо усі ж ми хочемо усякої любові протягом року :).
Тому не шкодуйте ні мигдалю, ні грецьких, ні лісових, і навіть кеш’ю вкиньте для різноманіття. І само собою – бразильських горіхів теж :). Тільки поріжте їх трохи…
На цьому етапі я Вам точно кажу: після таких процедур Ваші фантазії просто збожеволіють від перспектив, які відкриються за рахунок куті :).
Вишенька на торт… Точніше ще щось на кутю :)
Але, стоп! Іще щось забули. Вірніше не просто щось, а реальне ЩООООСЬ :).
Тому на завершення маком все, маком! Та так, щоб мало не здалося :).
І, звісно, перемішати, щоб усі попередні компоненти і фантазії стали більш яскравими. Бо коли буде така-от маково-грошова підтримка, не тільки кутя, а і весь рік пройде під дивізом “Смачно жити не заборониш” :).
І на завершення ще півабзацу про кутю. Як істинний любитель новизни я раджу Вам вкинути шматочки чорносливу, цукатів, сушених фруктів. І після цього рік просто змушений бути чудовим :).
Адже то не я придумала – так народ каже: яка кутя на Святвечір, таким буде кожен вечір у році. Тому старайтеся, кулінари :)!